Luna vecinilor începe cu tine
Luna Vecinilor este un program de activități comunitare care se desfășoară în iunie, în cartierele din Sectorul 2. Începe pe 29 mai, cu ocazia Zilei Europene a Vecinilor, și continuă cu evenimente organizate de locatari, ONG-uri și companii, toate deschise publicului în mod gratuit.
Programul face parte din platforma Tu și Noi în Sectorul 2, un demers de co-creare urbană prin care activitățile se construiesc pe baza nevoilor și dorințelor vecinilor din sector.
0+
vecini muncesc, învață, fac sport sau își petrec timpul liber în Sectorul 2.
Cum ar fi să facem din el un loc mai bun pentru toți?
Luna Vecinilor e invitația noastră de a începe. Mulțumim că ești aici.



0%
dintre românii care locuiesc la bloc vor să-și cunoască mai bine vecinii.
Dacă te afli printre ei, participă la un eveniment.









